İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere turist vizesi için gerekli olan evrakları yazacağım. Ama başka nedenlerle gidecekseniz ve gerekli vize evraklarını öğrenmek isterseniz (İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere evlilik vizesi gibi), sorabilirsiniz yardımcı olurum.
2018 İngiltere standart ziyaretçi vizesi başvuru ücretleri:

2018 yılında 6 aylık İngiltere vize başvuru ücreti 126 USD Doları
2 yıllık İngiltere turist vizesi başvuru ücreti 474 USD Doları
5 yıllık İngiltere turist vizesi başvuru ücreti 862 USD Doları
10 yıllık İngiltere vizesi başvuru ücreti 1081 USD Doları

Tabii vize kaç yıllık olursa olsun kalabileceğimiz maksimum süre toplamda 6 ay. Aile ziyaretçi vize türü’de standart ziyaretçi vize başvurusu altında birleştirildi…

İngiltere Vizesine nasıl başvurulur ? :

Başvuruya verdiğim linke girdiğinizde göreceğiniz sekmelerden Apply bölümündeki formu doldurarak başlıyoruz. ( https://www.gov.uk/apply-uk-visa ) Başvuruyu doğru ve kanıtlayabileceğiniz şekilde doldurmak çok önemli vizenin kabulü veya reddi oraya yazacağınız bilgilere bağlı.

İngiltere Vize Randevu Sitesi ( https://uk.tlscontact.com/ ) adresine girip “Register an account” bölümünden hesap açıyoruz. Daha sonra burada adım adım bilgileri eksiksiz dolduruyoruz ve daha sonra “Book appointment” bölümünden randevumuzu alıp, vize başvuru ücretini ödüyoruz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ücreti ödediğimizi ve randevu aldığımızı gösterir çıktıyı alıp götüreceğimiz evrakların içine ekliyoruz. İngiltere vizesi randevu alma işlemi bu şekilde yapılıyor.
Mail adresimize gelecek olan GWF ile başlıyan başvuru numarasını kaydediyoruz. Bu numarayı daha sonra İngiltere vizesi sorgulama için kullanacağız.

Reklamlar

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: