İngiltere Vizesi İçin Gerekli Başvuru Evrakları

İngiltere vizesi için gerekli başvuru evrakları (Standart ziyaretçi vizesi)

İstenen evraklar da aslında standart vize evrakları. Yani kalacağımız sürenin sonunda İngiltere’den ayrılacağımızı ve orada bulunduğumuz süre boyunca giderlerimizi karşılayabileceğimizi (veya başka biri tarafından karşılanacağını) kanıtlamamız gerekiyor.

İngiltere Vizesi için gerekli evraklar:

**En az 6 ay geçerli pasaport, (varsa eski pasaportlarınız)
**Siteden indirip doldurduğunuz form,
**Randevuyu aldığınızı ve başvuru ücretini ödediğinizi gösteren belge,
**Varsa daha önceki seyahatlerinizi gösteren pasaport sayfalarının fotokopileri,
**Seyahat sağlık sigortası (Fiyatı oldukça uygun, yaptırdığınız yere göre değişse de 20-30 lira civarı olması lazım. Bankalardan bile halledebiliyorsunuz.)
**Kalacağınız yeri gösterir belge (otelde konaklayacaksanız otel konfirmasyonu, bir arkadaşınızda kalacaksanız evin adresi ve belki orada kalacağınıza dair İngiltere Konsolosluğuna ya da İngiltere Büyükelçiliğine hitaben bir dilekçe de eklenebilir.)
**İngiltere’de kalan akrabanız falan varsa isterseniz davetiye mektubu alabilirsiniz,
**Gidiş-dönüş uçak biletleri,
Son 6 aylık banka hesap hareketlerini gösteren hesap dökümü ve hesabınızda kalacağınız süredeki masraflarınızı karşılamaya yetecek kadar para,(USD veya Euro cinsinden de olabilir, TL olmak zorunda değil.)
**Masraflarınızı başkası karşılayacaksa karşılayacak kişinin hesap dökümü ve bankadaki göstereceği mali durumu,
**Mesleki durumunuzu belgeleyen evraklar. (Öğrenci iseniz öğrenci belgesi, çalışıyorsanız SGK hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi, çalıştığınız yerin antetli kağıdına yazılmış, kaşeli ve ıslak imzalı orada çalıştığınıza dair, maaşınızı ve pozisyonunuzu belirten dilekçe, son 3 aylık maaş bordronuz, şirketin ticari sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhası gereklidir. İşyeri sahibiyseniz bunlara ek olarak şirket mali durumunu gösteren belgeler de eklenmelidir.)
**Nüfus kayıt örneği,
**Tüm evrakların İngilizce olması ya da yanına İngilizce tercümelerinin eklenmesi gereklidir. Dediğim gibi her ne kadar evrak toplamak insanı gitmekten soğutsa da eksiksiz verirseniz hiçbir sorun yaşamazsınız.
-İngiltere Vize Başvuru Merkezi , Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi adına faaliyet gösteren bir ticari şirket olan TLScontact tarafından işletilmektedir. İngiliz Büyükelçiliği ve TLScontact’ın vize değerlendirme ve karar süreçlerinde hiçbir rolü ya da etkisi bulunmamaktadır.
**Ankara’daki İngiltere vize başvuru merkezi olan TLScontact, Sheraton Otel’in hemen arkasında. İstanbul İngiltere vize başvuru merkezi Profilo AVM Mecidiyeköy’de, İzmir’deki Kıbrıs Şehitleri Caddesindedir.
Evrakları yetkili kişiye veriyoruz ve daha sonra biometrik fotoğrafımızı çekiyorlar, parmak izimizi alıyorlar ve yukarıda bir tane kamera var ona biraz bakmamızı istiyorlar.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: “ca-pub-9433795748054897”,
enable_page_level_ads: true
});

Reklamlar

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: