İngiltere Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

İngiltere Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusunu tamamladıktan sonra, başvurunun sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek için ilk önce TLScontact’ın sitesi üzerinden “Register” ile kayıt oluyoruz. Daha sonra takibi “Log in” bölümünden yapabilirsiniz.

20180922_142342719766466.jpeg

Ingiltere vize takip

Burada başvurunun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını göremiyoruz. Yalnızca değerlendirmenin tamamlandığını görebiliyoruz. Sonucu pasaportu aldığımızda öğreniyoruz.
Turist vizesi hakkında bilmemiz gereken en önemli şeylerden biri de bu vizeyi alınca çalışma izni de almış olmuyoruz. Yani turist vizesiyle gidip orada çalışmak illegal. İngiltere çalışma vizesi konusunu başka bir yazıda ele alabiliriz.

5.Birleşik Krallığa giriş yaparken ;

Landing Card doldurmanız lazım. Uçakta veya Birleşik Krallık pasaport kontrol sırasında bu karta sahip olabilirsiniz.Bu formun üzerinde kişisel bilgilerinizin yanı sıra İngiltere’de kalacağınız adresi ve süreyi, bir de uçağın kalktığı havalimanını ve uçuş numaranızı yazıp imzalamanız gerekiyor. Merak etmeyin her şey formda açıkça yazılmış. Landing Card örneğini aşağıda görebilirsiniz

20180922_142613758821943.jpeg

●Landing Card
Pasaport memuruna pasaportunuzu ve doldurduğunuz Landing kartı veriyorsunuz. What is the purpose of your visit (Ziyaretinizin amacı nedir) sorusunu soracak büyük ihtimal kısaca sebebinizi söyleyiniz telaş yapmadan. Bu arada Home Office çalışanı sizden kalacağınız yerin evraklarını.geri dönüş uçak biletinizi vs. isteyebilir, o yüzden fotokopilerini çantada bulundurmakta fayda var.Girişte parmak izinizi kontrol etmek için önündeki makinaya gösterdiği parmağınızı basmanızı istiyecek. Sonrası bavulunuzu alıp gidiceğiniz yere kullanıcağınız ulaşım seçeneğini seçmekte.İşte bu noktada alabiliyorsanız İngilterede birinden profesyonel yardım alınız.Adres aramazsınız,gezecek yerleri daha kolay bulursunuz ,lisan sorunu yaşamazsınız.Az olan zamanınızı keyifle dolu dolu geçirirsiniz.

Reklamlar

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: