Greenwich

1

Londra’nın güneydoğusunda ve Thames nehri kıyısında yemyeşil bir doğası olan turistik bir kasabadır.  Kasabanın içinde1890 yılında inşa edilmiş University of Greenwich, dünya’nın en büyük denizcilik müzesi  National Maritime Museum  ve Greenwich Kraliyet Rasathanesini gezebilirsiniz.

1

Sahilde oldukça ihtişamlı bir yelkenli tekne ziyarete açıktır . Teknenin hemen yanında Cutty Sark’ın satış mağazası bulunmakta olup sınırlı sayıda üretilen özel etiketli viskilerden satın alabilirsiniz.

3

Küçük bir tepeyi tırmanarak ulaşılan Greenwich Kraliyet Rasathanesini her gün çok sayıda turist ziyaret ediyor.

8

0 derece başlangıç meridyeninin buradan geçtiği varsayılmakta olup gözlemevi içinden bu meridyeni simgeleyen sembolik bir meridyen çizgisi bulunuyor.

20151213_153446988_iOS

İlaveten iskeleye yakın konumdaki Dünya’nın en büyük denizcilik müzesi olan National Maritime Museum girişi ücretsiz olup mutlaka vakit ayrılması gereken bir yer.

13

Greenwich ;

Greenwich is a borough in London, England, on the banks of the River Thames. Known for its maritime history, it’s home to the Cutty Sark, a restored 19th-century ship, the huge National Maritime Museum, and the classical buildings of the Old Royal Naval College. The modern O2 arena sits on a peninsula to the north. Overlooking peaceful Greenwich Park, the Royal Observatory is the site of the Greenwich meridian line.

 

Reklamlar

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: