Ulusal Sağlık Servisi (NHS) İngiltere’de halk sağlığı ;

#NHS #health #England #London #Sağlık #Vize #Londra #İngiltere #Travel #Gezi #Visa

Ulusal Sağlık Servisi (NHS)
İngiltere’de halk sağlığı ;

İngiltere’nin sağlık hizmetleri sağlayıcısı Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) olarak bilinir. NHS tarafından sağlanan hizmetler arasında hastaneler, aile doktorları, uzmanlar, diş hekimleri, kimyagerler, gözlükçüler ve ambulans servisi bulunmaktadır.
NHS tarafından sağlanan tüm hizmetler ücretsizdir. Muaf tutulmadıkça, hastalar reçete, görme testi, NHS gözlükleri ve diş tedavisi için sabit masrafları öderler. Hastane tedavisi, ambulans servisi ve tıbbi konsültasyonlar ücretsizdir.
Birleşik Krallık’ın NHS’si, dünya genelinde ücretsiz evrensel sağlık hizmeti sunan ilk devlet örgütüdür. Bugün, bazı ciddi yapısal sorunlara sahip bir kurumdur, bu da acil operasyonlar için bile tedaviler için bekleme listelerinin büyüdüğü ve bazı hastanelerde tedavi standartlarının kötüleştiği anlamına gelir. Yüksek gelir seviyesindeki birçok İngiliz şirketi özel sağlık sigortasını satın alıyor ve çalışanlarına standart olarak özel teminat sağlıyor.

NHS’den tedaviye hak kazanma ;
NHS’nin ücretsiz veya sübvansiyonlu tıbbi tedavi sağladığı başlıca gruplar;
Britanya’da ikamet etme hakkına sahip olanlar ve şu anda İngiltere’de ikamet edenler (yurt dışında ikamet eden İngiliz vatandaşları hariç)
Bir önceki yıl İngiltere’de ikamet eden herkes
AB vatandaşları
Öğrenciler (6 aydan uzun kurslarda)
İngiltere’de çalışma izni olan herkes
İngiltere ile karşılıklı sağlık anlaşmaları olan ülkelerin vatandaşları da, masraflardan muafiyet genellikle acil tedavi ile sınırlı olmakla birlikte, NHS’den tedavi alma hakkına sahiptir. Karşılıklı anlaşmalara sahip ülkeler şunlardır: AEA ülkeleri, Anguilla, Avustralya, Barbados, İngiliz Virgin Adaları, Bulgaristan, Kanal Adaları, Falkland Adaları, Cebelitarık, Montserrat, Yeni Zelanda, Romanya, Rusya, St Helena, İsviçre, Türkiye ve Caicos Adaları.
Nisan 2017 itibariyle, hastanelerin ücretsiz bakım için uygun olup olmadığını kontrol etmek için yasalar vardır. Hastalar acil olmayan tedavi almadan önce pasaportlarını ve diğer belgelerini sunmalıdır. Ancak, acil tedavi kimsede reddedilmeyecektir.
Birleşik Krallık’ta çalışmayan, doğru belgelere sahip olmayan ya da yabancı ülke sakinleri NHS’de ücretsiz sağlık hizmeti almaya uygun değildir.

Özel Sigorta ;

NHS’den ücretsiz ya da sübvansiyonlu tedavi alma hakkınız yoksa, acil tıbbi tedaviye karşı kendinizi aşırı derecede pahalı hale getirebilecek bir tür sağlık sigortası yaptırmanız şiddetle tavsiye edilir.
Bu konu ile ilgili yorum ve sorularınızı lütfen bize iletiniz.

Bizi sosyal ağlarımızdan takip ediniz.
https://travelhane.com

“Yolculuk – önce seni sözsüz bırakır sonra da iyi bir hikaye anlatıcısına dönüştürür.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: