İNGİLTERE’DE ÖĞRENCİ YAŞAMI ;

#England student #English course #London #visa #İngiltere öğrenci #Londra #London eye #İngilizce kursu #visa #gezi #Travel #Tower Bridge

İNGİLTERE’DE ÖĞRENCİ YAŞAMI ;

İngiltere senelerdir yurtdışından gelen öğrencilere kolej ve üniversitelerinde ev sahipliği yapmaktadır. İngiliz eğitim sistemi bireylerin yaşam stilleri ve düşledikleri kariyer planları doğrultusunda hareket edebilme adına esnektir.Bu bağlamda İngiltere’de eğitim almak kişiye pek çok avantaj ve fayda sağlamaktadır,öncelikle İngiltere eğitim kurumları uluslararası arenada saygın ve değerlidir.
İngiltere eğitim kalitesi açısından pek çok uluslararası öğrenciler için popüler bir seçimdir. Çünkü işverenler, üniversiteler ve hükümetler tarafından tanınmakta ve uluslararası itibar görmektedir.Londra, akademik bir merkez konumundadır ve aynı zamanda müzeler, sanat galerileri, tiyatrolar, kütüphaneler, kültür merkezleri, üniversiteler, yemyeşil parklar ve sosyal yaşamıyla eğitim almak için şehre gelen uluslararası öğrencilere sıra dışı bir deneyim sunar .Mezun olduklarında iş bulma ve en önemlisi de günümüzde ortak global dil olarak kabul edilen İngilizceyi vatanında öğrenme şansı yakalayacaklardır.
İngiltere’deki eğitimin kalitesi düzenli periyotlarda değerlendirilmektedir. Yüksek Öğretim Kalite Güvence Ajansı, QAA, İngiltere’deki üniversite ve kolejlerde düzenli olarak denetim yaparak, ilgili yüksek öğretim kurumlarının kalite standartlarına uygunluğunu yakından takip etmekte ve yine uluslararası camiada üniversite ve kolejlerde gerçekleştirilen araştırmaların kalitesini ölçen bir kurum olan The Research Assessment Exercise, RAE, tarafından İngiltere’deki eğitim kurumlarındaki araştırma standartları her beş yılda bir yayımlanmaktadır. Hatta tüm bu değerlendirmelerin sonuçlarına internette serbetçe erişim olanağı bulunmaktadır

Londra’da yaşam denilince aklımıza ilk gelenler; London Eye, Big Ben, Tower Bridge, Buckingham Sarayı ve Parlamento Binasını oluşturan tarih ve kültür olsa da, eğitim için şehri tercih edenleri bol yeşillikli 3.000’den fazla park ve bahçe karşılar.

İngiltere’deki yüksek eğitim standartların aynı ölçüde kalması adına İngilizce Dil Okulları, Dil Merkezleri ve diğer eğitim kurumları düzenli olarak çok sayıda kurum ve kuruluşlarca denetlenmekte ve akredite edilmektedir. Buradaki amaç öğretim tekniklerini, kurs içeriğini, kullanılan ders materyal ve kaynaklarını, ders öğrenme ortamını, kurs içi öğrenci destek ve sunulan hizmetleri gibi öğretme ve öğrenmeye yönelik tüm bu standartları kontrol etmek ve durumu raporlamaktır.
İngiltere’de dünyaca ünlü akademisyen ve uzmanlardan eğitim almanın yanısıra sürekli akademik destek alabilme imkanı bulunmaktadır. Bu konuda ingiltere dil okulları oldukça başarılıdır. İngiltere eğitim kurumları kişilerin mesleki ve akademik tercihleri konularında bireylere seçim esnekliği tanımaktadır.Özellikle finans ve teknoloji sektörünün geliştiği Londra’da öğrenci olmak, kariyer fırsatlarını yakalamanızı sağlayacaktır. Donanımlı bir özgeçmiş ve İngilizceniz ile eğitim aldığınız programa uygun havacılık, basın-yayın, elektrik-elektronik mühendisliği, inşaat ve özellikle moda sektöründe tahmin edemeyeceğiniz iş imkanları vardır. Londra’da eğitim amacıyla bulunan öğrencilerin, yaşayabileceği yerleşim yerlerini seçerken kira ücretleri, yeme-içme, merkeze olan yakınlık üniversiteye ulaşım gibi konularda dikkat etmeleri gerekir. Zira şehir Avrupa’nın diğer üniversite şehirlerine göre biraz pahalı olduğu için öğrencilerin özellikle ulaşım ve konaklama konusunda doğru bütçe planlaması yaparak kendi yöntemlerini geliştirmeleri gerekir.

               

Londra’da eğitim almak isteyen öğrenciler isterlerse aile yanında kalabilir, isterlerse de şehrin merkeze yakın yerlerinde oda ya da stüdyo ev kiralayıp başka öğrencilerle paylaşabilirler. Unutulmaması gereken nokta kira ücretleri şehrin hangi bölgesinde yaşayacağınıza göre değişmektedir.
Londra’da öğrenci yaşamı; şehrin çok kültürlü karakteri, canlı atmosferi, farklı ülkelerden insanların leziz yemekleri ve etkinlikleri ile bütünleşmiş durumdadır. Böyle olunca Londra’da yaşam özellikle de öğrenciler için çeşit çeşit aktiviteler ve etkinliklerle doludur. Öğrencilerin öncelikle eğitim aldıkları üniversitelerin etkinliklerinden faydalanmalarını ve sosyalleşmelerini, özellikle İngilizcelerini geliştirebilmeleri açısından kendilerine anadili İngilizce olan arkadaşlar edinmelerini önemlidir.

Bu yazı ile yorum ve sorularınızı lütfen bize iletiniz.
Sosyal ağlarımızdan bizi takip etmeyi unutmayınız.
https://travelhane.com

“Hayat bir kitaptır ve gezip görmeyenler hep aynı sayfayı okur.”

Reklamlar

İNGİLTERE’DE ÖĞRENCİ YAŞAMI ;” için 7 yorum

Kendininkini ekle

  1. Kısa vadede döviz (sterlin) olarak eğitim masrafı pahalı gözükebilir ama İngiltere’de göreceğiniz eğitim uzun vadede kariyerinize çok şeyler katacağı bir gercektir…

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: